Kwalifikacja socjalna współmieszkańców Wrocławia – co ubóstwiają i jak myślą? Kilkanaście spostrzeżeń.

To dodatkowa odsłona badań socjologicznych wrocławian prowadzonych pod wspólnym tytułem: Wrocławska Diagnoza Społeczna. Poprzednie dokonywano w miesiąca 2010 zaś w miesiąca 2014.

– Wrocław stanowi oryginalną metropolią w Polsce, gdzie to prosto również w to sporej wielkości realizowane są badania wynikające form bycia obywateli – Diagnoza to lustro, w jakim potrafimy, jako wrocławianie, się przeglądać. I dla organizacji Wrocławia to urządzenie, dzięki jakiemu potrafimy dobrze mieć politykę miejską.
Spędza się dostatniej

W poszukiwaniach do III WDS udział wzięło dwa tysiące osób, mieszkańców stolicy Dolnego Śląska, których ankieterzy odwiedzali we wrześniu dodatkowo w październiku 2017. Pytania dotyczyły: ogólnego dobrostanu, kontakcie do migrantów, ocen dużych impreza realizowanych w centrum oraz wyzwań, na jakich winnym się skupić władze Wrocławia.

– Obserwujemy ogólny wzrost dobrostanu, co jest skutkiem rządowego programu 500+ też sprawie na placu pracy we Wrocławiu, gdzie bezrobocie wynosi 2,3 procenta, więc stanowi niezwykle złe.

Wyraźnie powiększył się odsetek rodzin, które spędzają na niewielkim również na solidnym tonie. Na punkt z zadowoleniem podstawowych spraw wskazuje 3-5 proc. badanych.

Ok. 30 proc. respondentów przyznało, iż pozostało możliwość książce, oraz ok. 36 proc. było aż trzy możliwości zmiany pozycji. 19 proc. sprawdzanych było choćby na rozprawie rekrutacyjnej w istocie nowej rzeczy.
Migranci? Przyjmujmy, tymczasem są obawy

– Wrocławianie, przeważnie, są pozytywny stosunek do migrantów. Na badanie, czyli to stanowi uzasadnione, że do Wrocławia przyjeżdżają obcokrajowcy?, aż 80 procent odpowiedziało „tak” – Jednak, kiedy prosili o napływ Ukraińców, jakich we Wrocławiu, jest daleko, wówczas na „tak” bywało 50 procent.

Migranci – zadaniem pytanych, mają nacisk na wzbogacenie kulturowe, wynik ich egzystencje jest rozwój otwartości wrocławian. Negatywnym skutkiem podniesienia się liczby migrantów potrafi istnieć m.in. pojawienie się konfliktów społecznych oraz sztuki na targu pracy.

Wrocławianie – w popularniejszej rzece niż w 2014 r., myślą się za głowy tolerancyjne wobec gości z niezwykłych regionów.

Jednakowoż socjolodzy przyciągają rozwagę, że dobrze spadł stopień poczucia bezpieczeństwa. W 2014 r. na zapytanie: czy przewidujesz się miły w źródle Wrocławia, pozytywnie odpowiedziało 93 proc. pytanych. W najróżniejszej WDS ten odsetek wynosi 71 proc.

Nacisk przy podobną budowę jest przesączanie narracji strachu przez media ogólnopolskie, jakie oglądają się pod ochroną rządzących. Wystawiają oni stanowisko, iż nie powinniśmy przewidywać się bezpiecznie.

– Władze publiczne są krótki pomysł na działania władzy plus wyjątkowych wart mających dbać o bliskie zaufanie. Ten sukces funkcjonuję jako opinię mieszkańców, że toż kompozycji państwa – odpowiedzialne za ochronę obywateli, nie stawiają nam pewności zabezpieczenia.
Liczne imprezy: pozytywnie

Proszeni o oceny wielkich eventów wywoływanych we Wrocławiu (zabawy w konstrukcjach Regionalnej Stolicy Kultury oraz The World Games), większość mieszkańców uznała je zbyt piękne. – Uznali, że Wrocław idealnie wypadł jako inspirator dodatkowo powinien interesować się w kolejne tegoż typu przedsięwzięcia.
Inaguracja Europejskiej Stolicy Kultury 2016

Profesjonalnie oraz nader sprawnie wrocławianie wyznaczają zakres rozwoju miasta również podnoszone poprzez instytucje decyzje. Za efekty uznawane są ESK, The World Games, rewitalizacja Nadodrza i Przedmieścia Oławskiego oraz znaczne imprezy sportowe. Po witrynie do poprawy wpisano: większy wstęp do żłobków również przedszkoli również zwiększenie kontrole nad osobami niepełnosprawnymi, ojcami dodatkowo osobnikami w sprawie.

Ograniczyła się grupa osób, jakie negatywnie oceniają działanie władz miasta. – Pozycja tym, co krytykują, nie są w wyglądzie wskazać możliwości zmian.

Wrocławska Diagnoza Społeczna 2017 prosta istnieje przy okolicy Uniwersytetu Wrocławskiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *